Lukáš Ocelák bojuje o prvenství v turnaji
Turnaj mládeže v Křinci
Braňko Husárik
2020-01-28 12:33:01

Po více jak měsíční pauze pokračovala v sobotu série krajského přeboru mládeže. Do Křince jsme vyslali hned 12 dětí, aby předvedly, o co se za poslední dobu zlepšily. Jako tradičně bylo od začátku jasné, že v kategoriích do 12 let budeme bojovat o nejvyšší stupně a ve starších zkusíme ostře prorazit mezi zkušenější hráče.

Tento obraz se začal naplňovat velmi brzo, když Lukáš Domča a Šárka začali sbírat body jak na běžícím pásu. Jako obvyklá překážka velkého vítězství se opět ukázal Bruno Topenčík z Čelákovic, kterého se už naši hráči pomalu přestávají bát. Tentokrát ho v pátém kole přejel Lukáš Ocelák, když se mu povedlo Bruna obrat ve střední hře o dámu. Své prvenství v turnaji mladších žáků nakonec ztratil soubojem s Domčou Kaplanovou, která Lukáše svedla k rychlé hře, která mu nesedí. Díky tomu mohla pomýšlet na triumf sama, pokud by v posledním kole udělala body s Brunem. Bohužel složitou koncovku nezvládla, a tak skončila až čtvrtá. Celkově se však ve svých věkových kategoriích všichni ukázali, protože Lukáš vyhrál kategorii do 10 let. Honzík Vaňáček velkým finišem získal třetí místo a do 12ti let skončila druhá Domča a třetí Šárka Engelthalerová. Ve starších to pěkně rozjeli Vláďa s Davidem, ale později ukázali trochu slabší nervy v lepších koncovkách se silnými hráči, a tak se do úplné špičky neprobojovali. Několik klíčových pozic z obou kategorií je v příloze.

Na hře jednotlivců bylo vidět další zlepšení od turnaje v Čelákovicích, ale zároveň se ukázala nová místa, na která se bude potřeba zaměřit.

Galerie