O pohár starosty města Čelákovice
Braňko Husárik
2022-12-19 17:36:12

Zase po měsíci jsme vyrazili na další tradiční turnaj mládeže. Tentokrát se hrálo v Čelákovicích o pohár starosty města. Vyrazili jsme ve slabším počtu než do Poděbrad. Ubylo nám hráčů především ve starších žácích, protože nemoci a předvánoční návštěvy jsou už v plném proudu.


V mladších i starších žácích jsme měli i přes tyto ztráty ambice získat první místa. Od začátku si všichni naši favoriti dobře drželi své pozice a prodírali se dopředu. Bohužel na většině mladších hráčů, a to nejen z Lysé, byla znát únava z předchozího týdne.

Oproti turnaji v Poděbradech bylo vidět víc hrubých chyb, odblicaných partií, a také zívání a mnutí si očí. Nejlépe se s tím poprali Štěpán Kohout z Čelákovic a náš Tobiáš Barták, kteří i v tomto pořadí obsadili první dvě místa s 6 body. Za nimi se prosadila Hujová Tess a Miki Tužínský s 5,5 body. Za zmínku stojí i několik příběhů zbourání nepřekonatelných zdí, kdy Verča Melicharová a Natálka Vaníčková a někteří další zabodovali proti soupeřům, kterých se odjakživa báli.

Ve starších se nedělo moc zajímavého. Od začátku hájili pozice hlavních favoritů naši Bruno Topenčík a Tomáš Sedmihradský, které mohli překonat snad jen Lukáš Čeřovský z Čelákovic a naše Domča Kaplanová. Když došlo na lámání chleba a oba hráli proti sobě, tak to skončilo remízou. O prvenství a poháru starosty tak rozhodla extra ztráta Bruna, který prohrál s Lukášem partii hrané ve tmě. Ve tmě, protože při šestém kole došlo k výpadku proudu a místnost se ponořila do šera. Hry pokračovaly dál, dokud na chvíli nepadlo i nouzové osvětlení. Asi po minutě se opět hrálo, ale některé kostky již byly vrženy. Zvítězil Tom a za ním se seřadili Lukáš a Bruno.

Galerie