Terezka a Kuba startují těžké boje
Krajský přebor mládeže
Braňko Husárik
2023-01-22 17:50:48
Náročný program měla naše mládež v sobotu 14. 1. Zase po roce začaly boje o postup do 1. žákovské ligy, což byla skvělá příležitost potrénovat se v pomalejším tempu. Za 4 skupin postupuje po jednom týmu do finále, kde vítěz bere vše a postupuje do 1. ligy. Uskutečnili jsme ambiciózní plán, aby měli všichni možnost si to vyzkoušet, a tak jsme sestavili hned pět 6 členných družstev, které byly rozděleny do 2 skupin.
3 družstva hrála doma a další 2 v Čelákovicích. Plán byl jasný, A musí postoupit a chce vyhrát i finále, takže jsme ho nadupali na maximum. Původně jsme chtěli všechny zbylé týmy mít vyvážené, ale nakonec jsme dali šanci jednomu týmu, aby si to zkusil v Čelákovicích na ostro, aby se tam o něco hrálo. Do Lysé zavítaly 2 týmy Říčan a 1 z Bakova. Podle očekávání to A pěkně rozjelo a z 30 partií jich 30 zvítězilo. Ostatní týmy sbíraly zkušenosti a pěkně se rvali o každý bod. Druzí nakonec skončili říčanští a naše týmy obsadily 4. a 5. místo.

V Čelákovicích byl zajímavý i boj o první místo. Hned na začátku si to rozdali největší favoriti Čelákovice s našimi černými koňmi. Zápas byl velmi dramatický a vše vypadalo, že je porazíme. Nakonec jsme se rozešli smolně s remízou 3:3, a o postupujícím muselo rozhodnout, až jak si poradí týmy s dalšími soupeři. Zde se projevila trochu větší fyzická výdrž a širší sestava domácích, protože naši neměli tolik sil, aby zvládli všechny zápasy plně vyhrát, a tak postoupili zaslouženě čelakovičtí.

Náš poslední tým předvedl ohromnou bojovnost, a přestože byl na turnaji outsider, výkonem by zasloužil možná i to 2. místo. Nakonec skončili 4., když je překonali ještě odrostlejší hráči s Mladé Boleslavi. Všem hráčům moc děkuju za zodpovědný přístup, a že to fyzicky zvládli, protože hrát tolik těžkých zápasů v jeden den není vůbec lehké. Nyní se můžeme těšit, jak se povede našemu A ve finále.

Galerie