Komunita klubu Lysá nad Labem
2. Ročník Velké ceny Lysé nad Labem

V sobotu 12. října proběhl za přispění Města Lysá nad Labem a Výstaviště Lysá nad Labem druhý ročník Velké ceny Lysé nad Labem žáků. Ve třech kategoriích startovalo 91 hráčů. V kategorii HD 10 a 12 obsadili domácí hráči hned dvě místa na bedně ? David Ocelák zvítězil 6/7 a třetí místo obsadil díky lepšímu pomocnému hodnocení Vláďa Stefaniv 5,5/7.... více

Šachový turnaj v Newcastle s českou účastí

Ve dnech 14. až 18. února se Vojta Plát zúčastnil docela silného šachového turnaje v Anglii v městě Newcastle. Vojta byl nasazen jako číslo 2. Startovní listině turnaje nazvaného Northumbria Masters (Northumbria je část Británie, rozprostírající se částečně v severní Anglii a částečně v jihovýchodním Skotsku) vévodil německý velmistr Donchenko, spolu s naším Plátem se turnaje účastní 7 velmistrů a 11 mezinárodních mistrů. Zajímavostí turnaje... více

Žákovský turnaj ve Staré Boleslavi

V sobotu 10. února se konal ve Staré Boleslavi žákovský turnaj, kterého s v kategorii starších žáků zúčastnil i Kuba Kubíče. Vedl si dobře a obsadil pěkné druhé místo. Body ztratil jen s hráči, kteří se umístili do 5. místa. Vzájemný souboj těchto silných hráčů je vždy sázkou do loterie. Prohrál jen s vítězem turnaje.... více

Žákovský turnaj přeboru regionu v Kouřimi

V sobotu 27. ledna se konal v Kouřimi další žákovský turnaj zařazený do přeboru regionu SD. Z našeho ŠK se zúčastnili jen čtyři mladí šachisté, zasáhla nemoc a kolize termínů. I tak jsme s výsledky spokojeni. Chyběli Michal Döme a Ocelák David, kteří by jistě zasáhli do boje o celkové vítězství. Chybělo i několik dalších žáků. Kubíče bojoval o první místo, ale výpadek v posledních dvou kolech ho odsunul na stříbro. V kategorii mladších žáků... více

Základní kolo krajského přeboru žákovských družstev v Brandýse

V sobotu 13. ledna se konalo v Brandýse nad Labem základní kolo krajského přeboru žákovských družstev. Měli jsme jistou šanci na úspěch, ale omluvená neúčast dvou našich nejlepších hráčů (Döme Michal a Kubíče Jakub) nám zhatila šanci na úspěch. Tak si alespoň zahráli mladší žáci a získávali cenné zkušenosti. Družstvu pomohl na hostování Laštovka Ondřej z Poděbrad. Naši výrazně mladší žáci na starší soupeře nestačili, což jsme očekávali... více

Žákovský turnaj O Vánočního kapra v Mladé Boleslavi

V sobotu 16. prosince se konal v Mladé Boleslavi žákovský turnaj O Vánočního kapra, kterého se zúčastnili i čtyři naši žáci. Sjela se docela silná konkurence žáků z celé oblasti (Nový Bor, Liberec, Kralupy, Turnov, Sobotka apod.). Hrálo se ve dvou kategoriích HD10+HD12 a HD14+HD16. Na to doplatili hlavně ti nejmladší žáci, kteří hráli s mnohem staršími soupeři. No nic, alespoň se otrkají. Michal hrál dobře, ale jediná porážka v posledním kole ho... více

Nguyen Thai Dai Van se stal GM

Člen našeho ŠK JOLY Nguyen Thai Dai Van splnil svoji třetí a poslední velmistrovskou normu na turnaji First Saturday v Maďarsku (Budapešť) a přpsal si i 16 bodů ELO. Dal si tím krásný dárek k 16. narozeninám, které oslaví 12. prosince. Stane se nejmladším velmistrem české historie - předstihne i Davida Navaru, který se stal velmistrem ?až? 6 dní před 17. narozeninami. V lednovém ELO žebříčku bude mít Van přes 2500 bodů, což bude znamenat splnění poslední... více