· Novinky · Diskuse · Týmy · Hráči · Program · Dokumenty · Galerie · Sponzoři · Kontakt · Online

Dokumenty
Ostravský koník a šest šachistů z Lysé2017-05-23

Ve dnech 29. dubna až 7. května se v Ostravě konalo, v rámci šachového turnaje Ostravský koník, Mistrovství ČR mužů a žen, kterého se zúčastnilo i šest šachistů našeho ŠK ,JOLY. Výborně si vedl Jirka Štoček, který měl po 4. kole 4,- body ze čtyř partií a porazil i českou jeničku Davida Navaru. Jediná partie se mu nepovedla v posledním kole a ta rozhodla ?až? o třetím místě. Výborně zahrál i mladičký Van Nguyen, kterému o maličko unikla další splněná norma GM. Jenda Krejčí také uspěl. Naši hráči hráli hodně mezi sebou a to je vždy složité. Je paradoxem, že David Navara hrál v prvních pěti kolech jen s hráči našeho ŠK. Bez porážky zůstal po turnaji jen Zbyněk Hráček a Velička Petr. Všichni ostatní hráči měli minimálně jednu porážku. Joannu Worek připravila o mistrovský titul v kategorii žen poslední tři kola...více

Saeckl Petr
Druhé místo pro Lysou na žákovském turnaji v Českém Brodě2017-05-23

V sobotu 6. května se konal v Českém Brodě poslední z žákovských turnajů zařazený do přeboru regionu SD. Na turnaj jeli čtyři starší žáci a jeden mladší žák. Turnajů se zúčastnili i silní hráči z Vlašimi a Říčan a tak je tím konečné pořadí trochu zkreslené. I tak so naši kandidáti na účast v KP jednotlivců, který se koná v sobotu a neděli 24. - 25. června v Mladé Boleslavi, udrželi na postupových místech. V kategorii starších žáků obsadil Michal Döme velmi pěkné druhé místo, když ho na pomocné hodnocení předstihl Bartoš z Říčan. Jakub Kubíče obsadil šesté místo. Bičák Antonín získal čtyři body, nejvíce v letošní sezóně, a obsadil 17. místo. Jeho bratru Michalovi se nedařilo...více

Saeckl Petr
Lysá na silně obsazeném turnaji v Nymburce2017-05-01

V sobotu 22. dubna se konal v Nymburce rapid turnaj, kterého se, za účasti 130 hráčů, zúčastnilo i sedm hráčů našeho klubu. Vedli si se střídavým úspěchem, ne všichni byli se svým umístěním spokojeni. K těm nespokojeným patří určitě Jan Šuráň, který bojoval dvě třetiny turnaje o čelní umístění, aby tři závěrečné porážky zcela zhatily jeho šance na úspěch. Martin Červený obsadil pěkné třetí místo a spokojen byl jistě i Pavel Kožený, která se ziskem 6,- bodů obsadil 22. místo a žák Kubíče Jakub, který získal 4,5 bodů a obsadil s losem 107 pěkné 73. místo. Výkon z Kolína nezopakoval Michal Döme, který skončil na 105. místě. O jeho umístění však rozhodly porážky v posledních třech kolech s velmi silnými hráči ? 1800+...více

Saeckl Petr
Žákovský turnaj regionu SD2017-02-03

V sobotu 5. listopadu se konal 2. žákovský turnaj regionu SD, kterého jsme se zúčastnili se sedmi žáky. V kategorii starších žáků a juniorů si vedli výborně Döme Michal a Kubíče Jakub, kteří získali 5,- bodů a obsadili 5. resp. 9. místo. V kategorii mladších žáků si vedl skvěle Ocelák David, který na druhém turnaji v životě (nar. 2009) získal 5,- bodů a obsadil 9. místo. Mezi hráči kategorie H10 byl na 2. místě. Ani ostatní se neztratili a bojovali z plných sil...více

Saeckl Petr
27. mistrovství Čech mládeže do 16 let2016-11-02

Ve dnech 22. až 29. října se konalo V Harrachově 27. mistrovství Čech mládeže do 16 let, do kterého se probojoval i Kuba Kubíče. Věděli jsme, že to bude náročný turnaj, žádný účastník tam nejede prohrávat, a tak jsme drželi palce. Opakovaně se však ukázalo, že Kuba na tak náročný turnaj prostě nemá. Nevíme čím to je, ale nejsme schopni docílit toho, aby prodal to, co v něm je. Prohrál se dvěma výrazně slabšími hráči a hlavně porážka v posledním kole musí mrzet. Byla v tom jistě i psychika, obdobně jako v Klatovech...více

Saeckl Petr
1. žákovský turnaj regionu SD v Milovicích2016-11-02

V sobotu 15. října se konal v Milovicích 1. letošní žákovský turnaj regionu SD. Dva naši nejlepší žáci, Kubíče Jakub a Döme Michal se zúčastnili tréninkového kempu Říčan (zásluha Tadeáše Baláčka) před přeborem ČR mládeže v Harrachově a tak čest našeho klubu hájili ti další. Nevedli si špatně, Jakub Valtr uhrál celé čtyři body, Bičák Toník získal 3,5 bodů, jeho bratr Michal 3,- body a Edita Svobodová uhrála také 3,- body. S ohledem na skutečnost, že dlouho na žádném turnaji nebyla, to není špatné. Největší radost jsme měli z Oceláka Davida, který po pěti týdnech tréninku zavítal na svůj první turnaj v životě, a hned uhrál čtyři body...více

Saeckl Petr
Mistrovství ČR v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev2016-11-02

Hned den poté, v neděli 25. září se konalo v Liberci Mistrovství ČR v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev. Souboj obou družstev na prvních dvou místech probíhal po celý turnaj a o našem vítězství rozhodlo až čtvrté pomocné hodnocení. Byl to nervy drásající souboj. Nejlepší bodový zisk měl Jenda Krejčí 14,- bodů z 15 partií...více

Saeckl Petr
Finále Poháru ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev2016-11-02

V sobotu 24. září se konalo v Liberci finále Poháru ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev, kterého se zúčastnilo i A + B družstvo našeho klubu. Turnaje se zúčastnilo 48 družstev rozdílné výkonnosti a nás těší, že jsme bojovali, jako loni, o pocty nejvyšší. Turnaj vyhrálo družstvo Rapidu Pardubice, které nasadilo i Movsesiana a vyhrálo přesvědčivě. Našemu A výběru patřilo druhé místo a B kolektiv obsadil místo šesté. Blahopřejeme!!! ..více

Saeckl Petr
17. ročník bleskového turnaje v Hostomicích2016-11-02

V neděli 4. září se konal v Hostomicích 17. ročník bleskového turnaje hraný i jako Krajský přebor. Při pěkné účasti 76 šachistů se neztratili ani naši zástupci. Fanda Hostička obsadil pěkné 9. místo a polepšil si Elo o 40 bodů. Pavel Postupa ?zůstal? na svém a byl 27. Další tři naši účastnící byli žáci a tak jsme od nich mnoho nečekali. Přece jen lépe uspěl Kubíče Jakub, který uhrál výkon 1609...více

Saeckl Petr
KP mládeže v rapid šachu2016-04-14

V sobotu 2. dubna se konal v Neratovicích KP mládeže v rapid šachu, kterého se zúčastnili v kategorii H14 i dva žáci našeho ŠK. Protože se bojovalo o postup do M ČR, nechyběl nikdo z těch lepších ze středočeského kraje. Fantasticky zahrál Jakub Kubíče, který se startovním číslem 14 získal 5,- bodů a obsadil skvělé, postupové 4. místo. Porazil celou řadu favoritů a s výkonem 1694 porazil i největšího favorita z Brodců, Zvolenského Davida s elo 1804. Michal Döme tentokrát zůstal za očekáváním a nepotvrdil své elo...více